Domowe zabawki dla dziewczynek w każdym wieku

Jak zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka? Wbrew pozorom nie wymaga to wydawania dużych ilości pieniędzy. W sklepach oferowane są różnego typu zabawki dla dziewczynek, które będą pomagać w poznawaniu świata i nabywaniu nowych umiejętności. Wiele zabawek można też wykonać samodzielnie z przedmiotów występujących w każdym domu.

Klocki i układanki

Wśród zabawek przeznaczonych do najmłodszych dzieci warto wymienić kolorowe klocki i układanki. Przy ich zakupie trzeba wziąć pod uwagę zróżnicowanie kształtów i barw, a także jakość materiałów, z jakich zostały wyprodukowane. Zabawki dla dziewczynek kupisz w księgarni w wieku od 2 do 3 lat powinny wywoływać radość i pozwalać na zabawę podczas codziennie wykonywanych czynności, na przykład, w kąpieli.

Zabawki interaktywne

Innego typu zabawki dla dziewczynek to przedmioty generujące dźwięki. Z pewnością każde dziecko ucieszy się z pluszowego misia, który po przytuleniu mruczy lub wesoło pozdrawia malucha. Wiele zabawek można wykonać przy pomocy przedmiotów znajdujących się w lodówce lub za pomocą akcesoriów biurowych. Przykładem jest grzechotka wykonana z pustej puszki po warzywach.

Przeplatanki i wycinanki

Rodzice mogą też pomóc w wykonaniu przeplatanki z kartonu, dziurkacza i kolorowych sznurków. Wystarczy odrysować ulubiony kształt dziecka, na przykład, chmurkę lub misia, a następnie wyciąć go, przedziurkować i zachęcić dziecko do przeplatania sznurków przez otwory. Może być to wspaniała okazja do nauki koordynacji wzrokowej i ruchowej, a także poprawiania koncentracji i ogólnej sprawności manualnej. Starsze dzieci mogą tego rodzaju przeplatanki wykonywać w całości samodzielnie, według własnych pomysłów.

Domowe gry planszowe

Rodzice wraz z dziećmi mogą wykonać także proste domowe gry planszowe. Wystarczy kupić duży karton i narysować na nim pola lub nakleić kolorowe kawałki papieru. Tworzenie własnych zasad gry oraz historii wpływających na rozgrywkę będzie wspaniałą zabawą dla dziecka w wieku przedszkolnym lub uczęszczającego do szkoły podstawowej. Tego rodzaju zabawki dla dziewczynek pozwalają też na zwiększenie czasu spędzonego z najbliższymi, czego nie da się przecenić.